Potřetí v historii si Viktoria Plzeň zahraje v osmifinále Evropské ligy. Utkání se Sportingem Lisabon můžete vidět živě i vy s CK CHAMPIONS SPORT TOUR.
Letecký zájezd na zápas Sporting Lisabon – Viktoria Plzeň v ceně 10 990 Kč zahrnuje:
- obousměrnou letenku se všemi poplatky (Praha – Lisabon – Praha)
- ubytování na 2 noci v 3 * hotelu v centru města s výbornou polohou vůči stadionu
- vstupenku 4. kategorie ( vyšší kategorie na vyžádání za příplatek)
- cestovní pojištění
- 1x infobalíček vč. časopisu Hattrick
- pojištění CK pro případ úpadku
Estádió José Alvalade – je fotbalový stadion v hlavním městě Portugalska, v Lisabonu. Stadion má kapacitu 52 000 diváků a patří do skupiny stadionů, které UEFA ocenila 5*. Svá domácí utkání hraje na stadionu jeden z nejslavnějších portugalských klubů Sporting Lisabon. V roce 2004 stadion hostil několik utkání Mistrovství Evropy.
Ubytování:
VIP Executive Zurique Hotel 3* – nachází se v centru Lisabonu, 100 metrů od vlakového nádraží Entrecampos. K dispozici je zde bezplatné Wi-Fi, sezónní venkovní bazén a terasa. VIP Executive Zurique Hotel nabízí klimatizované pokoje se satelitní TV s plochou obrazovkou, psacím stolem a vlastní koupelnou s bezplatnými toaletními potřebami. V restauraci O Infante se podávají jídla mezinárodní i tradiční portugalské kuchyně. Zajít můžete i do samoobslužné restaurace s nabídkou lehčích jídel. Nápoje z baru si můžete vychutnat také u bazénu. Hotel stojí v blízkosti parku a muzea Fundação Calouste Gulbenkian a 7 minut chůze od stanice metra Campo Pequeno. Na lisabonské mezinárodní letiště dojedete taxíkem za 15 minut.
Co vidět a dělat v Lisabonu:
Castelo de Sao Jorge – je vystavěn na vysokém kopci nad centrem Lisabonu. Z pohádkového hradu se naskytá úchvatný pohled na celé město. Navíc je vidět lisabonskou řeku Tejo, přes kterou je vystavěn nejdelší most v Evropě, který měří neuvěřitelných 17 kilometrů. Pevnost, která byla založeny Vizigóty v 5. století, je jednou z největších staveb v Lisabonu a až do 16. století sloužila jako královský hrad. V roce 1755 byla podobně jako zbytek města zasažena silným zemětřesením. Zůstaly jen části hradeb a pozůstatky věží. Sao de Jorge je oblíbené místo turistů, na hradě se můžete vyfotit s mnoha kočkami, které jsou obyvatelkami zdejšího hradu i podhradí.
Alfama – Čtvrť Alfama byla svědkem bohaté historie Lisabonu. Přečkala nadvládu Vizigótů, za dob Maurů patřila aristokratické smetánce, která si zde stavěla svá honosná sídla s výhledem na řeku. Za nadvlády Portugalců pak v Alfamě vyrostlo několik krásných křesťanských kostelů. V té době byl Lisabon synonymem luxusu a přepychu. Strategická poloha a stovky lodí, které každý den přivážely koření, zlato a koloniální zboží, přinášely králi i městu nesmírné bohatství. Díky svým křivolakým uličkám působí, jako byste byli někde v řecké vesnici u moře. Úzké ulice plné schodů a sušícího se prádla pod okny vás dostanou.
Tramvaj 28 – tak jako Benátky mají své gondoly a Londýn své červené doubledeckery, tak Lisabon má své žluté tramvaje. Pro projížďku historickým centrem města nasedněte do tramvaje číslo 28, která vás proveze čtvrtěmi Bairro Alto, Baixa a křivolakými uličkami staré Alfami. Tramvaj pomalu jede strmými uličkami do kopců a během této pomalejší fáze jízdy si doslova můžete šáhnout na okolní domy a podívat se, co lidé zrovna vaří k obědu. Vzápětí však nastane divoká jízda dolů. Věčně spěchající temperamentní řidiči se snaží dohnat zpoždění. Bez jízdy tramvají nepoznáte pravou tvář Lisabonu. Projet si celou trasu vám zabere cca 40 minut a jízda touto linkou pro vás bude nezapomenutelným zážitkem
Aqueduto das Águas Livres – obří akvadukt přes údolí řeky Alcantary, který měří 941 metrů, by vám také neměl uniknout. Pochází z roku 1744 a byl součástí důmyslného systému kanálů, které vedly vodu do Lisabonu a celkem měřily bezmála 58 kilometrů. Otevřený je pro prohlídky s průvodcem od 1. března do 30. listopadu.
Ponte 25 de Abril – most 25. dubna je pojmenován na památku počátku Karafiátové revoluce, která započala ten den v roce 1974, svrhla tehdejší diktaturu a přinesla Portugalcům demokracii. Do provozu byl ale uveden už v roce 1966 a do revoluce se jmenoval „Salazarův most”. Nejzajímavější na něm je fakt, že vypadá jako Golden Gate Bridge v San Franciscu a dokonce jej i stavěla americká firma, byť ta s Golden Gate neměla nic společného. Most 25. dubna je 27. nejdelším visutým mostem světa a měří 2277 metrů.